
По повод годишнината от независимостта, на 22 септември 2019 г. отворени за безплатни посещения ще са църквата-музей „Св. 40 мъченици“ от 8,00 до 18,00 часа и Архитектурно-музеен резерват „Царевец“ от 8,00 до 16,00 часа.
Описание:
Часът на излъчване може да бъде променен допълнително съобразно празничната програма!
спектакълът може да се наблюдава от площад „Цар Асен“
Поредица от мероприятия във връзка с празника на Великотърновския гарнизон /16 октомври/ и 20-годишнината от създаване на НЦ „Традиция“, клон Велико Търново /отдаване на почит на загиналите във войните, марш по улиците на В.Търново, военна демонстрация/
организатори:
Община Велико Търново, РИМ-В.Търново, НВУ „Васил Левски“, НД „Традиция“ – клон Велико Търново
Симеон Цветков /управител на РК „Традиция“ – В.Търново/
тел.0899225088
Предстоящата либерализация на пазара на електроенергия за всички небитови потребители е продължение на процеса на промяна на електроенергийния пазар в България, стартирал през 2004 г. Целта е да се предостави действителен избор за потребителите на нови възможности за развитие чрез конкурентни цени, висок стандарт на услугите, сигурност на доставките и устойчиво развитие, регулирани от естествени пазарни механизми.
Досега свободният пазар на електроенергия беше задължителен само за небитовите клиенти, чиито обекти са присъединени на ниво средно напрежение. С последните промени в Закона за енергетиката, публикувани в ДВ, бр. 57 от 26.06.2020 г., от 1 октомври 2020 г. се предвижда всички небитови клиенти, включително и тези, чиито обекти са присъединени към електроразпределителната мрежа на ниво ниско напрежение (около 300 хиляди на брой на територията на цялата страна с общо годишно потребление от ≈ 4,5 TWh), да закупуват електроенергия за своите нужди по свободно договорени цени.
За повече информация във връзка с либерализацията на пазара на електрическа енергия:

Инициаторите на събитието удостоиха Юлия Ликоманова-Мутафчиева с Благодарствен адрес
Организаторите на Първия фестивал на здравословния живот „Здравей, Здраве!“ изразиха признание към Юлия Ликоманова-Мутафчиева-Областен управител на област Велико Търново за оказана подкрепа.
Инициаторите на събитието, което се проведе на 13 септември в Горна Оряховица, удостоиха Областния управител с Благодарствен адрес.
„Вашата загриженост и съпричастност допринасят за успешното осъществяване на едно значимо събитие за нашия град, насочено към здравето, хармонията и благополучието на местната общност. Благодарим ви, че сте част от усилията за изграждането на една по-здрава, активна и сплотена Горна Оряховица“, заявяват организаторите.
По разпореждане на министъра на правосъдието Николай Найденов 20 излежаващи присъди в Общежитието от затворнически тип във Велико Търново се включват в дейностите по ликвидиране последствията от наводнението след проливния дъжд. Това съобщи областният управител Марин Богомилов след разговор с министър Найденов.
На 24 май Марин Богомилов лично посети язовир „Ал.Стамболийски“, обходи поречието на р.Росица и населени места в общините Сухиндол и Павликени, за да установи дали има сериозни щети и нуждаещи се от помощ хора след бедствието.
„С директора на РДПБЗН-Велико Търново ст.комисар Красимир Кръстев направихме оглед и разговаряхме с жители от гр.Бяла черква. Посетихме и село Ресен. Обстановката навсякъде се нормализира“, подчерта Марин Богомилов.




