Областният управител на Велико Търново Марин Богомилов разговаря с директора на Младежкия дом в Старата столица Румен Петров по повод процедурата по прехвърляне на помещения, държавна собственост в сградата на Младежкия дом. Предстоят стъпки към предоговаряне на отношенията за ползването на 6 кабинета, уточниха от Областната управа. Стаите се намират на целия първи етаж и част от третия етаж в сградата, където Община Велико Търново също притежава помещения, ползвани от общинската структура – второстепенен разпоредител с бюджет – Младежки дом – Велико Търново. Нуждата от предоставянето на държавни имоти е продиктувана от завишеното търсене на предлаганите от Младежкия дом занимания, свързани с развиване на детските таланти в областта на музиката, пеенето, танците. Стаите, използвани понастоящем, са крайно недостатъчни за задоволяване на потребностите на децата – липсват съблекални, както и помещение, в което родителите да изчакват децата си. С финализиране на процедурата ще се даде възможност в новите помещения да бъдат настанени ателиета по керамика, изобразително изкуство, танцови и балетни формации, класове по пиано и цигулка, а също и обособяване на помещение за младежки дейности и инициативи на Градския ученически парламент, младежки сдружения и пр. На срещата, състояла се в кабинета на областния управител на Велико Търново присъства и заместникът му Петър Димитров.


