Областният управител Марин Богомилов приветства участниците в събранието на Националния синдикален съвет на Синдикат “Образование” към КТ “Подкрепа”, който се провежда във Велико Търново. “Областна администрация винаги ще подкрепя в лицето на държавата образованието, защото вие сте не само базата, а вие сте и фундамента, върху който стъпва личностното развитие на младите хора. И за това ви приветствам – респект към вашата работа и вашия труд през всичките тези години”, каза пред просветните дейци Богомилов. “Да си пожелаем един справедлив бюджет на първо място, и на второ място освен достойния труд, едно достойно възнаграждение за вас и вашите колеги”, обърна се още областният управител на Велико Търново към присъстващите.
Синдикат „Образование“ към Конфедерация на труда „Подкрепа“ е национална синдикална организация на работещите в системата на средното образование. Основната цел на Синдикат „Образование“ е защитата на трудовите права, достойнството и професионалните интереси на своите членове. Регионалната среща откри председателят на Синдикат „Образование“ д-р Юлиян Петров. Сред официалните гости бяха още директорът на Инспекцията по труда Розалина Стефанова и началникът на РУО Здравка Минчева.




