Областният управител Марин Богомилов присъства на откриването на Международната научна конференция “SysTechDev”2026, чийто домакин е Националният военен университет “Васил Левски”. Конференцията откри началникът на НВУ бригаден генерал Станчо Кайков: “Благодаря Ви затова, че приехте каузата на Университета да бъде домакин на международния научен форум и съм вътрешно убеден, че времето, което ще прекарате заедно ще бъде не само, за да осмислите визията на вашите колеги, свързана с отбранителната система на страната и на Европа, а и да обмените идеи и национални взаимоотношения, така че да се създаде един по-сплотен и общностен колектив, който да работи в името на сигурността на Европа”, каза бригаден генерал Станчо Кайков пред участниците. Конференцията е организирана от Центъра за инженерни технологии за зелено бъдеще в Латвия. Целта на тази конференция е да предостави на изследователите платформа, на която да споделят знания и идеи за най-новите тенденции в следните области: технологии за отбрана и сигурност, инженерни науки и производствени технологии, информационни технологии, лазерни технологии и устойчива енергия. На откриването присъства и зам. кметът на Община Велико Търново проф. Георги Камарашев.