
Инициаторите на събитието удостоиха Юлия Ликоманова-Мутафчиева с Благодарствен адрес
Организаторите на Първия фестивал на здравословния живот „Здравей, Здраве!“ изразиха признание към Юлия Ликоманова-Мутафчиева-Областен управител на област Велико Търново за оказана подкрепа.
Инициаторите на събитието, което се проведе на 13 септември в Горна Оряховица, удостоиха Областния управител с Благодарствен адрес.
„Вашата загриженост и съпричастност допринасят за успешното осъществяване на едно значимо събитие за нашия град, насочено към здравето, хармонията и благополучието на местната общност. Благодарим ви, че сте част от усилията за изграждането на една по-здрава, активна и сплотена Горна Оряховица“, заявяват организаторите.
По разпореждане на министъра на правосъдието Николай Найденов 20 излежаващи присъди в Общежитието от затворнически тип във Велико Търново се включват в дейностите по ликвидиране последствията от наводнението след проливния дъжд. Това съобщи областният управител Марин Богомилов след разговор с министър Найденов.
На 24 май Марин Богомилов лично посети язовир „Ал.Стамболийски“, обходи поречието на р.Росица и населени места в общините Сухиндол и Павликени, за да установи дали има сериозни щети и нуждаещи се от помощ хора след бедствието.
„С директора на РДПБЗН-Велико Търново ст.комисар Красимир Кръстев направихме оглед и разговаряхме с жители от гр.Бяла черква. Посетихме и село Ресен. Обстановката навсякъде се нормализира“, подчерта Марин Богомилов.
