сеп.
19
пт
2025
Организаторите на фестивала „Здравей, Здраве!“ с признание към Областният управител за оказана подкрепа
сеп. 19 @ 13:13 – 14:13
Организаторите на фестивала „Здравей, Здраве!“ с признание към Областният управител за оказана подкрепа

 

Инициаторите на събитието удостоиха Юлия Ликоманова-Мутафчиева с Благодарствен адрес

 

Организаторите на Първия фестивал на здравословния живот „Здравей, Здраве!“  изразиха признание към Юлия Ликоманова-Мутафчиева-Областен управител на област Велико Търново за оказана подкрепа.

Инициаторите на събитието, което се проведе на 13 септември в Горна Оряховица, удостоиха Областния управител с Благодарствен адрес.

„Вашата загриженост и съпричастност допринасят за успешното осъществяване на едно значимо събитие за нашия град, насочено към здравето, хармонията и благополучието на местната общност. Благодарим ви, че сте част от усилията за изграждането на една по-здрава, активна и сплотена Горна Оряховица“, заявяват организаторите.

 

 

май
24
нд
2026
Със заповед на правосъдния министър 20 затворници се включват в ликвидиране последствията от наводнението в Търновско
май 24 @ 10:07 – 11:07

 

По разпореждане на министъра на правосъдието Николай Найденов 20 излежаващи присъди в Общежитието от затворнически тип във Велико Търново се включват в дейностите по ликвидиране последствията от наводнението след проливния дъжд. Това съобщи областният управител Марин Богомилов след разговор с министър Найденов.

На 24 май Марин Богомилов лично посети язовир „Ал.Стамболийски“, обходи поречието на р.Росица и населени места в общините Сухиндол и Павликени, за да установи дали има сериозни щети и нуждаещи се от помощ хора след бедствието.

„С директора на РДПБЗН-Велико Търново ст.комисар Красимир Кръстев направихме оглед и разговаряхме с жители от гр.Бяла черква. Посетихме и село Ресен. Обстановката навсякъде се нормализира“, подчерта Марин Богомилов.